Dienotvarkė pagal trynukus

04/02/2019

Laukiantis trynukų žinojau vieną dalyką - kad neišprotėt ir kad būtų kur kas lengviau gyventi, būtina laikytis režimo. O iš kur ir kaip žinoti, ką kaip kada daryti? Aš pasirinkau Gina Ford "Sveiko kūdikio dienotvarkė".  

"Super mamos" mėto akmenimis, ir aiškina, kokia baisi ta knyga. Neva, ji skatina mesti vaikus, kelti juos miegančius, versti kažką daryti, finale net nemaitinti savo pienu. Toli gražu! Ši knyga man buvo kaip Biblija, jei pasidarydavo sunku gyventi, ar matydavau, kad viskas slysta iš rankų, tiesiog imdavau ją ir versdavau tą puslapį kuris skirtas būtent tam amžiuj. Ir vuolia! Vėl gyvendavom normaliai. 

Sudedu nuotraukas, kurios yra būtent kažkuriam amžiuj skirtos, aš jų laikiausi +- identiškai kaip rašo, bet buvo išimčių. Kartais +- 30min miego, kartais nebūtinai tada valgyti( kalbant apie vakarą). Kaip sakau - kiekvienas iš knygos pasiima tą, ko jam reikia. Vieni - viską, kiti tik ištrauką iš jos. Aš laikiausi visko maždaug 85-90%.

Kadangi ta knyga nuo iki 1 metukų, po to vaikai natūraliai tą ritmą jau pagavę, ir telieka to ritmo nepamesti ir stebėti valandas, nes dažniausiai zyzimo priežastis - valgyti arba miegoti!

Na ir dabar mano vaikams yra 1 metai 10 mėnesių, keliasi 7-8 val, kartais Emilija ir iki 9 val pamiega, eina miegoti 12:30-13 val. ir miega iki 15:30, ir keliu. Kodėl keliu? Nes nenoriu, kad jie eitų miegoti 22-23val. Stengiamės pradėti miegui ruoštis 20:30 (prausiamės, valom dantis, pižamos ir lipam miegoti). Būna visko, kartais miega 21 val visi, kartai 21:30. Būna net 22 val (kas būna tada, jei dygsta dantys arba per daug emocijų per dieną vaikai prikaupia). Bet šiaip pastebėjau, kad grynas oras daro stebuklus! Kuo daugiau laiko gryname ore, tuo geriau vaikai miega tiek dieną, tiek naktį.

  1. Valgo ryte pusryčius 8:30-9 val (košė dažniausiai, kiaušinienė, o savaitgaliais - blynai arba varškėtukai). Tuomet žaidžiam, einame į lauką.
  2. Prieš miegą pietūs 12-12:30 val. (jie spėjome paruošti), o jei ne, varškytė su jogurtu (jie nevalgė varškėtukų tą dieną, 2 kartus neduodu to paties maisto), virti putpelių kiaušiniai. Miega 3 val. (kartai net daugiau, bet keliu tada.)
  3. Kai pamiega pietų miegą valgome 15:30-16 val. arba pietus (jei prieš miegą nevalgė jų), tai būna daržovės su mėsyte (kotletai arba tiesiog gabaliukais troškinu), sriubos (yra receptuose, mano mamos firminė). Tada žaidžiam, jei geras oras - vėl į lauką.
  4. Vakarienė dažniausiai 19-19:30 val., jei ryte valgė košę, vakare bus kiaušiniai, blynai, makaronai. Jei valgė kiaušinį ryte, bus vakare tikrai košė. Košę duodu kiekvieną dieną bent 1 kartą. Dažniausiai tėtis jau būna grįžęs, tad žaidžiam, būnam, bendraujam, einam į vonią 20 val (jie eina visi i vonią didelę), jei ne, 20:30 tiesiog apiprausiame kriauklėje. Ir apie 21 val jau guli lovytėse ir geria ABATA (arbata).. Pieno atsisakėme jau prieš daugiau nei mėnesį, apie tai skiltyje apie pieno mišinį.
  5. Naktis. Būna visko... Ypač jei pilnatis ar auga dantys.. O jei abu kartu - totalus košmaras. Na jūs mane suprantate, gal ne visos, bet žinot ką reiškia, kai vaikai keliasi naktimis. Bet įvairiai, tai visai nesikelia, tai 1 kartą tik ir reikia paglostyti. O būna ir paverkia naktį, ar tiesiog blaškosi.. Žodžiu, tikrai būna visko!
jQuery Tlačítko na začiatok by William from Wpromotions.eu
© 2020 Trynukai.lt. Visos teisės saugomos
Powered by Webnode Cookies
Create your website for free! This website was made with Webnode. Create your own for free today! Get started